• Śruba doznał kontuzji i nie udało się zakończyć w ostatnim wyścigu w karierze

• Jamajski sprinter Усейн Śruba doznał kontuzji i nie udało się zakończyć w sztafecie 4x100 m na mistrzostwach świata w Londynie. Wideo pojawiło się na YouTube-kanale Sportixer.

Bolt biegł na ostatnim czwartym przełomie, ale na mecie захромал i upadł na tor. Według wstępnych danych, ямаец doznał kontuzji tylnej powierzchni uda.

Zwycięstwo w sztafecie z wynikiem 37,47 sekundy odniosła drużyna wielkiej Brytanii. Drugi stały się amerykanie (37,52), trzecie — japończycy (38,04).

5 sierpnia Bolt zdobył brązowy medal w wyścigu na dystansie 100 metrów. On pokonał dystans za 9,95 sekund. Wygrał amerykanin Justin Gatlin (9,92), drugim był kanadyjczyk Christian Coleman (9,94).

Mistrzostwa świata w Londynie był ostatnim turniejem w karierze Śruby. W lutym ogłosił, że zakończy występy po zawodach w wielkiej Brytanii.

Śruba — ośmiokrotny mistrz olimpijski i 11-krotny mistrz świata. Ямаец — rekordzista świata w biegu na dystansie 100 m (9,58 sekundy) i 200 m (19,19 sekundy).