• I "Zenith" var bange for sammenstød med fans af "Dynamo"

 • Stedfortrædende generaldirektør for "Zenit" sikkerhed Yury Fedotov på tærsklen til kampen mod Dinamo Moskva i forbindelse med den 7-th runde af mesterskabet i Rusland indrømmede, at det møde, der falder ind under kategorien af høj kompleksitet på grund af risikoen for kollision fans af de to klubber. Dette blev rapporteret af "Sport-Express". Spillet vil finde sted den 13 September kl 18.30 Moskva tid.

  "Det var efter kampe mod Dynamo i vores klub er der en hel masse problemer. Zenit, ved at interagere med politiet, tage alle passende foranstaltninger til at beskytte både hold og fans af "Dynamo", der kommer til St. Petersborg," sagde Fedotov.

  I maj, Kontrol-og disciplinærudvalg af russisk fodbold Union (CDC RAF) gav Zenit et teknisk nederlag med 0 point:3, blev idømt en bøde på $ 1 million, og dømt til at spille to kampe i championship Rusland i et tomt stadion, og det blev forbudt at lade publikum på fan-tribune ("bøje") for en yderligere tre spil for hændelsen på match af den 29. runde af det russiske mesterskab i sæsonen 2013/14 Zenit - Dynamo, som blev afsluttet med den score 2:4. Ved udgangen af andet halvår, fans brød ud på banen på Petrovsky stadium, og en af de fans, der ramte ham i ansigtet Dynamo Vladimir Granat.

  Diskvalifikation "bøje" er stadig gyldige, så, som nævnt Fedotov, kun en lille del af de aktive fans blå-hvid-blå, som vil være i stand til at købe billetter til andre sektorer, vil være i stand til at deltage i mødet.

  http://lenta.ru

More news in the same category:

  • Img
  • 8:31 pm on Saturday 3rd December 2016  /  Спорт
   Farvel til den døde spillere, "Epicoene" kom til 100 tusinde fans

   Omkring 100 tusinde mennesker samledes i den Brasilianske by Chapeco på stadion "arena Conde" og ud over at sige farvel til de spillere, "Epicoene" dræbt i flystyrt i Colombia. De fans begyndte at tage en tur på den ceremoni før daggry. Arenaen er ankommet, og klubbens Præsident Michel Temer.

  • Img
  • 8:13 pm on Saturday 3rd December 2016  /  Спорт
   Barcelona og real Madrid spillede en uafgjort i en "El Clasico"

   Barcelona og real Madrid spillede en uafgjort i den kamp den 14 runde af mesterskabet i Spanien på fodbold. Mødet endte med, at score 1:1. "El Clasico" fandt sted på stadion "camp Nou i Barcelona. Score i det 53. minut åbnede værter ' frem Luis Suarez. I det 90 minut udlignede score kaptajn på real Madrids Sergio Ramos.

  • Img
  • 7:15 pm on Saturday 3rd December 2016  /  Спорт
   Spilleren "Manchester city" angrebet modstander kæmper for teknik

   Angriber engelsk "Manchester city" Sergio Aguero har groft overtrådt regler mod defender Chelseas David Louise i kampen den 14 runde af den engelske Premier League. Resultatet var et slagsmål mellem spillere fra begge klubber. Aguero og hans team-mate Fernandinho var fjernet fra marken.

More Global News:

  • Img
  • 8:20 pm on Saturday 3rd December 2016  /  Мир
   Har arbejdet 10 år falske AMERIKANSKE Ambassade er lukket i Ghana

   Retshåndhævende myndigheder, Ghana stoppet den falske Amerikanske Ambassade, der ti år, der arbejder i hovedstaden, Accra. Hans bygning var flag i Usa, inde var et billede af den nuværende Præsident Barack Obama. Besøgende fik ID-kort og visa.

  • Img
  • 7:51 pm on Saturday 3rd December 2016  /  Силовые структуры
   Fem militante elimineret i området, DER i Dagestani landsby

   Sikkerhedsstyrkerne har fjernet fem militante i Dagestani landsby Talgi i tæt nærhed til Makhachkala, sagde en kilde i retshåndhævende organer i Dagestan. Ifølge ham er der flere sammenstød havde fundet sted i det område, DER er tættere på aftenen. Som det bemærkes, at militante reagerede ved at skyde på tilbud om at overgive sig og blev ødelagt.

  • Img
  • 7:26 pm on Saturday 3rd December 2016  /  Россия
   I Krim svarede til anholdelse af Skythiske guld til Ukraine

   Afgørelsen af den ukrainske retten om anholdelsen af den udstilling af Skythiske guld fra Krim-Museum udstiller "intet". Det oplyser Vice-Premierminister på Krim, Georgij Muradov. Ifølge ham, "gør som mange provokerende løsninger til den juridiske side det er ikke meget vigtigt".

comments powered by Disqus