• Šroub se zranil a nemohl skončit v posledním závodě v kariéře

• Jamajský sprinter Усейн Šroub se zranil a nemohl skončit v relé 4 na 100 metrů na mistrovství světa v Londýně. Video se objevilo na YouTube-kanál Sportixer.

Bolt běžel na posledním čtvrtém řádku, ale v cíli pochod a spadl na chodník. Podle předběžných údajů, ямаец травмировал zadní straně stehen.

Vítězství v relé s výsledkem 37,47 sekundy porazila tým velké Británie. Druzí se stali američané (37,52), třetí — japonci (38,04).

5 srpna Bolt získal bronzovou medaili v závodě na vzdálenost 100 metrů. On překonal vzdálenost za 9,95 sekundy. Zvítězil američan Justin Гэтлин (9,92), druhým se stal kanaďan Christian Коулмен (9,94).

Na mistrovství světa v Londýně se stal poslední turnaj v kariéře Šroubu. V únoru oznámil o tom, že ukončí vystoupení po soutěži ve velké Británii.

Šroub — osmdesátá olympijský vítěz a 11-násobný mistr světa. Ямаец — rekordmanem světa v běhu na vzdálenost 100 metrů (9,58 sekundy) a 200 metrů (19,19 sekundy).